מילוי קמטי הבעה באמצעות בוטוקס

בשונה מקמטים אחרים, היחס שלנו כלפי קמטי הבעה הוא אמביוולנטי. כמו ששמם מרמז, קמטים אלו, המופיעים בין הגבות, במצח ובצדי העיניים, מוסיפים אופי ובמקרים מסוימים אפילו ממד של חן. בסופו של יום, ההחלטה אם לעשות שינוי היא אישית וסובייקטיבית. עובדה היא כי למרות 'האופי' נשים וגברים רבים בוחרים לעבור טיפול בקמטי הבעה.

כשזה מגיע למילוי קמטי הבעה, גם ההתמודדות של הרפואה האסתטית שונה מהמענה הניתן בקמטים אחרים. אמנם, מבחינת המטופל החוויה הטיפולית דומה – בשני המקרים מדובר בטיפול קצר באמצעות הזרקות. אבל הרציונל הטיפולי מאוד שונה. כי כשמדובר במילוי קמטי הבעה, החומר שמוזרק פועל במנגנון אחר. אנחנו מדברים על בוטוקס.

מה זה בכלל בוטוקס?

בוטוקס הוא חומר טבעי שמופק מחיידק הבוטולוניום, למעשה הבוטוקס הוא סוג של רעלן. איך רעלן יכול להעלים קמטים? ובכן התשובה לשאלה הזו קשורה לתהליך היווצרות קמטי ההבעה. במהלך השנים, הבעות הפנים שלנו מתקבעות, מה שהתחיל כתנועה שסיגלנו לעצמנו הופך הרגל ושרירי הפנים שלנו מתכיילים לפי התבנית הזו באופן אוטומטי והקמטים הם תולדה של המסלול הזה. וכאן נכנס הבוטוקס לפעולה. הבוטוקס משתק את קצות העצבים בשרירי הפנים שלמעשה עיצבו ו'מחזיקים' את הקמט. ברגע שהשריר יוצא מכלל פעולה גם הקמט נעלם. קסם.

בתכנון נכון ויד בוטחת של מומחה מיומן, אפשר להעלים את קמטי ההבעה באמצעות הזרקת בוטוקס באופן שיראה טבעי לחלוטין.

כלי יעיל בשירות הרפואה האסתטית

הפוטנציאל הרפואי של הבוטוקס מוכר מאז ראשית שנות השמונים, אבל רק מאז שנת 2002 הוא נכנס לשימוש רחב לשימושים אסתטיים ובמובנים רבים יצר את תחום הרפואה הידוע כרפואה אסתטית. הרפואה האסתטית התפתחה מאוד בעשור האחרון ובשונה מהכירורגיה הפלסטית, המענה שהרפואה האסתטית נוקט בגישה הרבה פחות אגרסיבית.

הבוטוקס הוא אחד הכלים הייחודיים שמציע תחום רפואי זה, גם ככלי למילוי קמטי הבעה וגם לטיפולים כמו טיפול בקמטים בצוואר, הרמת גבות, הרמת אף ואפילו לטיפולים ממוקדים בהזעת יתר בבתי השחי וכפות הידיים והרגליים.

תרופה בפיקוח רפואי

בוטוקס הוא חומר טבעי שהשפעתו פגה אחרי כמה חודשים. במקרים מסוימים טיפול אחד בבוטוקס משחרר את השריר מהדפוס ומעלים את הקמט לתמיד, אבל בדרך כלל כאשר פגה השפעת הבוטוקס קמט ההבעה ישוב למקומו. בדרך כלל צריך לחדש את הזרקות הבוטוקס פעמיים בשנה. ועדיין מדובר בטיפול האפקטיבי ביותר למילוי קמטי הבעה שהרפואה יודעת להציע. כאן כדאי להזכיר כי בשונה מטיפולי הזרקות במילוי אחרים הבוטוקס מוגדר כתרופת מרשם שרק רופא מומחה רשאי לבצע טיפול באמצעותה.

ד"ר אולג שפירו מהרופאים האסתטיים המובילים בישראל מפרט על התהליך: "הזרקת הבוטוקס נעשית באמצעות מחט דקיקה ובמינון זערורי שמוזרק לשריר המטרה ש'כולא את הקמט'. בדרך כלל, נאלחש את המקום לפני הטיפול וכך לא מרגישים דבר, מלבד תחושה של עקצוץ קל. השפעת הבוטוקס על הקמטים מתחילה להופיע אחרי שלושה ימים ונבנית בהדרגה עד לאפקט המקסימלי שמגיע אחרי שבועיים".

למידע נוסף: 03-5445223