צור קשר ונחזור אליך מיידית:
  מילוי קמטוטים מעל השפה

  קמטים מסביב לפה:

  התבגרותנו עם השנים, מביאה איתה המון תבונה ותכונות חיוביות, אך עם זאת רבים מאיתנו שואפים להראות קצת יותר צעירים ולחזור למראה בצעירותינו.
  אחד מהסממנים שאנו מגלים עם התבגרותנו, הם קמטים באזורים שונים בגופנו ובפנינו, כאשר יש איזורים בהם יש קמטים עמוקים ומשמעותיים יותר ובחלק פחות. כך למשל, רוב האנשים מפתחים קמטים סביב הפה בגיל מבוגר יותר מאשר קמטים באיזור העיניים.
  לנשים קיימת נטייה מוגברת לגלות את קמטי הפה בגיל צעיר יחסית לגברים, בשל מבנה העור השונה.
  אופי ועומק הקמטים תלוי במספר גורמים כמו: אורח חיים, גנטיקה, חשיפה לשמש ועישון.
  רוב האנשים מכירים ומודעים לשיטת הזרקת הבוטוקוס, אך למעשה ישנם פיתרונות רבים נוספים ולא חייבים למהר להזרקות, ולעיתים הרופא יכול להמליץ על טיפולים אלטרנטיביים וטבעיים לאזור הפה.
  במידה ובעיית הקמטים מסביב לפה מפריעה לך, אנו ממליצים לפנות אל ד״ר שפירו כדי שיתן לך ייעוץ מקצועי ומדוייק לטיפול המתאים ביותר עבורך.

  חשוב להבין מהם הסוגים של הקמטים מסביב לפה כדי להסביר מהן הדרכים היעילות לטפל בהם:

  1. קמטי צחוק : אותם קמטים שנמצאים בין בסיס האף וזוויות הפה משני הצדדים. לרוב הם בולטים יותר אצל נשים מתבגרות מאשר גברים.
  2. מריונטות :- אלו הקמטים אנכיים שרואים בזווית הפה. הם גורמים לך להראות רציני/ת או אפילו כועס/ת, גם כשאת/ה רגוע/ה. אם לאחרונה שאלו אותך אם את כועס/ת על משהו , יתכן שזה בגלל שקמטי המריונטות שלך התחזקו .
  3. קמטוטים דקים סביב השפתיים : - בדר״כ נגרמים כתוצאה מתנועות שפתיים חוזרות ונשנות. נוהגים לקרוא להם גם ״קמטי מעשנים״, הן בשל השפעתם המזיקה של הסיגריות והן משום שבזמן עישון הם גורמים משמעותיים בהופעת הקמטים. יש לציין כי גם שעווה היא גורם מזרז הופעת קמטים באיזור השפתיים (לא באותה חומרה כמו עישון כמובן).

  מהי המניעה הטובה ביותר לקמטים סביב הפה?

  שינויי אורח חיים:- כידוע, עישון גורם לקמטים עמוקים סביב הפה ומגביר את הזדקנות העור. המלצת הרפואה היא כמובן להפסיק לעשן. זוהי המניעה הטובה ביותר. בנוסף, חשובה מאוד שמירה על העור מפני השמש. חשוב למרוח באופן יומיומי מסנן קרינה כדי למנוע החמרה של מצב עורך. להקפיד כמובן מאוד גם למרוח מסביב לאיזור הפה והשפה.

  מהן דרכי הטיפול הטובות ביותר לקמטים סביב הפה?
  כאשר הקמטים מתחילים להופיע, אנו רוצים לטפל בהם בטרם הם מחריפים.

  * מוצרי קוסמטיקה יעילים ובעלי ריכוז גבוה (ביעוץ מקצועי) :
  דור חדש של מוצרים קוסמטיים ומוצרי טיפוח העור מיועד להגביר את החלבונים שאחראיים על האלסטיות, החוזק והמוצקות של העור: קולגן ואלסטין. אחוז הקולגן והאלסטין ברקמות משתנה עם השנים
  ועל כן רוב הטיפולים לאנטי אייג׳ינג עוסקים בשיפור ייצור חלבונים אלו.
  יש להתייעץ עם אנשי מקצוע כגון רופאי עור / פלסטיקאים או קוסמטיקאיות, כדי לקבל הכוונה למוצרי טיפוח יעילים ובטוחים שיעזרו לך לשמור על רמת האלסטין והקולגן בעור ולשמר את רמת הלחות.
  קרמים על בסיס רטינול או רטינואיד -
  חומרי טיפוח מסוג זה מעבים את השכבות העמוקות של העור ויוצרים התחדשות מהירה יותר של שכבת העור העליונה.
  קרמים מסוג זה יכולים לסייע מאוד בטשטוש קווי ״המריונטה״ סביב הפה.
  כמו-כן, ישנם קרמים יעילים מאוד לטשטוש קמטים המבוססים על חומצה אלפא הידרוקסית
  (המוכרות בסימן AHA ). הנפוצות מבין חומצות עלו הן: גליקולית ולקטית. חומצות אלו למעשה מפרקות תאי עור מתים שהצטברו על פני שטח השכבה העליונה של העור, ובכך מאפשרים לתאים חדשים להתווסף. הן עוזרות מאוד לשיפור במרקם העור ובהקניית לחות אינטנסיבית לאיזור. חומצות מסוג זה לא עוזורות רק לטשטש קמטים באיזור הפה, אלא אף מסייעות לטשטוש פיגמנטציה, להחליק את מרקם העור, ולתרום למראה עור חלק , בריא וקורן יותר.
  חשוב מאוד להשתמש במוצרים על פי המלצת הרופא או איש מקצוע מיומן, שכן יש חשיבות לריכוז, לרגישות העור, למצב העור שלך ועוד.

  * מתיחת פנים:
  טיפול זה אמנם יכול להיות צעד מאוד משמעותי, בעל תוצאות מהירות ומיידיות, שיאפשר לך להראות צעיר/ה בכמה שנים, אולם איננו ממליצים עליו כצעד ראשון. מדובר על טיפול בעל סיכון גבוה ופולשני.
  מתיחת פנים יכולה להיות יעילה במיוחד לקמטים עקשניים באיזור הפה, אולם אנו תמיד ממליצים לשקול קודם הליכים פחות פולשניים כגון לייזר.

  * טיפולי לייזר להפחתת קמטים -
  טיפול בקמטים באיזור הפה באמצעות לייזרים הינו בטוח ויעיל מאוד.
  ישנם סוגים שונים של לייזרים, כגון פיקסל לייזר או CO2 לייזר.
  ד״ר שפירו ממליץ במיוחד על פיקסל לייזר שהוא הטכנולוגיה החדשה והבטוחה ביותר. דור חדש זה של לייזרים מאפשר טיפול עמוק אך ללא תופעות הלוואי, בטיפול קצר שאינו דורש זמן השבתה ארוך או זהירות יתר. בעבר, היה נהוג להשתמש בלייזר CO2, שיוצר שיוף עור מסיבי, ולעיתים מביא לסיבוכים וזמן החלמה ארוך במיוחד. לייזר הפיקסל לעומת זאת, מגיע לתוצאות מרשימות מאוד מבלי להיחשף לסיבוכים והשבתות.

  * בוטוקס לאיזור קמטי הפה:
  הזרקת בוטוקס היא אופציה מאוד יעילה להחלשת השרירים מסביב הפה אשר התכווצותם גורם להופעת קמטוטים עדינים.
  טיפול הבוטוקס הוא אינו יקר במיוחד, אך דורש הזרקות חוזרות כדי לשמר את התוצאה, כל 5-6 חודשים.
  ישנם מטופלים שמעוניינים בטיפולים טבעיים שאינם משנים את הבעת הפנים. במצבים אלו ד״ר שפירו ממליץ להשתמש בכמויות מאוד קטנות של בוטוקס במידה ובחרת בטיפול זה, או להחליט על דרך טיפול אלטרנטיבית מבין האופציות הרבות.
  חשוב מאוד להתייעץ עם הרופא על התוצאה הרצויה .

  * הזרקת חומרי מילוי זמניים על בסיס חומצה היאלרונית או סידן :
  שיטה זו נחשבת מאוד יעילה ובטוחה לקמטוטים סביב הפה.
  היתרון בשיטה היא שהיא מיידית, נמשכת לתקופה של שנה לפחות ואף משפרת את מצב העור מטיפול לטיפול. כאשר משמרים את עור הפנים בעזרת מילויי חומצה היאלורונית, ניתן להגיע לשחזור תווי פנים צעירים ומילוי קמטים עמוקים או נפילות עור.
  פרוצדורה זו בטוחה ואינה כרוכה בסיכונים או השבתה. ניתן לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר הטיפול.
  במקרים של עור דק משתמשים בחומרי מילוי עדינים יותר.
  במרפאה של ד״ר שפירו לרוב משתמשים בקנולות (צינורות מזעריים) על מנת לפזר באופן אחיד את החומר ומבלי לגרום לשטפי דם.
  כדי למנוע אי נוחות או כאב בזמן הטיפול, ד״ר שפירו משתמש במכשיר ייחודי, פרי פיתוח של ד״ר שפירו (הנקרא קולסנס: Coolsence), המאלחש את העור באיזור הטיפול על ידי קירור מקומי.
  ד״ר שפירו אף ממליץ על שימוש בחומרי מילוי טבעיים ובטוחים.