צור קשר ונחזור אליך מיידית:
  הסרת קעקועים בלייזר

  הסרת קעקועים בלייזר

  תופעת הקעקועים שסחפה את העולם בשנים האחרונות הציבה אתגר משמעותי בפני תעשיית הקוסמטיקה ובעיקר טכנולוגיות הלייזר. קעקוע הוא סוג של "חבר לחיים", אך לעתים סר חינו של "החבר" וכמוהו גם הקעקוע -  לעתים הוא משנה את ערכו בעיני בעליו ועלול אף לפגוע באיכות חייו. בין המקרים הידועים והזכורים לנו הוא הקעקוע של השחקנית אנג'לינה ג'ולי אשר קעקעה את שמו של בן זוגה דאז, השחקן בילי בוב תורנטון. אך בהוליווד, כמו בהוליווד, מערכות יחסים אינן מחזיקות זמן רב מעמד ומהר מאד הקעקוע, כמו בן הזוג, הפכו לא רלוונטיים.

  הצורך בהסרת קעקועים אינו חדש ולמעשה נולד כמעט בד בבד עם התפשטות תופעת הקעקועים בעולם. עם הזמן התפתחו שיטות שונות להסרת קעקועים וביניהן פציעה מבוקרת של העור באזור הקעקוע על מנת לזרז יצירת רקמת עור חדשה, שימוש בחומצות כגון TCA הממיסות וחודרות את שכבת האפידרמיס (השכבה העליונה של העור) ומגיעות עד לשכבה התחתונה בה נמצא הדיו עצמו ואף טיפול של חספוס העור עם מלח בתהליך שנקרא salabrasion ועוד.

  כיום, עם החידושים והפיתוחים של טכנולוגיית הלייזר, ניתן להסיר קעקועים בקלות יחסית.  הסרת קעקועים ופגעי פיגמנטציה בלייזר נחשבת לטיפול קל יחסית, והעור אמור להתרפא באופן נורמלי תוך 10-14 ימים, כך שאם אתם מתחרטים על קעקוע שעשיתם ללא מחשבה או שכבר לא מתאים לכם, לא הכל אבוד. ברוב המקרים ניתן להסיר אותו מהעור באמצעות לייזר במספר טיפולים לא מורכבים. הנה מספר תשובות לשאלות נפוצות שיסייעו לכם להבין טוב יותר את התהליך:

  באילו סוגי קעקועים ופגעי פיגמנטציה אפשר לטפל?
  תגובת הקעקוע לקרן הלייזר מושפעת מצבעו, עומקו, וההרכב הכימי של הדיו. קעקועים בצבע שחור, אדום, כתום כהה, וכחול כהה יגיבו בדרך כלל באופן יחסית מהיר לטיפולי לייזר. צבעים בהירים יותר כגון ירוק, סגול, חום, כתום בהיר וכחול בהיר (תכלת) עלולים לדרוש מספר טיפולים רב יותר. באופן כללי ברוב הקעקועים אפשר לטפל בהצלחה תוך התאמת תוכנית הטיפולים המתאימה לאופי הקעקוע.
  האם תהליך הסרת הקעקועים בלייזר כרוך בכאב?
  מאחר שקרן הלייזר מתמקדת באופן סלקטיבי בפיגמנט היעד, כלומר אך ורק בקעקוע עצמו, רקמות אחרות בדרך כלל לא מושפעות. מטופלים רבים משווים את התחושה של הפעימות (פולסים) החודרות לעור למעין צליפה מגומייה נקרעת. ניתן כמובן לבצע הרדמה מקומית או למרוח משחה מאלחשת לפני הטיפול.
  מה קורה אחרי הטיפול?
  מיד לאחר החשיפה ללייזר האזורים המטופלים עשויים להפוך לבנבנים ולהתנפח מעט. הצבע הלבנבן יפחת תוך כ- 30 דקות. הנפיחות עשויה להמשך זמן רב יותר, אך אפשר להפחיתה על ידי צינון העור בעזרת מעט קרח. כתובת הקעקע או הנגע הפיגמנטי ידהו בהדרגה במהלך השבועות הבאים.

  כמה זמן אורך הטיפול?
  בהתחשב בגודל, במיקום ובצבע כתובת הקעקע או הנגע הפיגמנטי, כל טיפול בדרך כלל אורך החל מדקות ספורות ועד 10 דקות. לרוב סוגי הקעקועים נדרשים חמישה טיפולים ולקעקועים על גבי שטחים נרחבים בעור אף יותר. בין טיפול לטיפול יהיה מרווח זמן של 6-8 שבועות כדי לתת לגוף מספיק זמן להחלים ולחסל בצורה מלאה חלקיקים רופפים של דיו או פיגמנט.
  האם טיפול הסרת קעקועים בלייזר כרוך בתופעות לוואי?
  תופעות הלוואי לטיפול נדירות, ובכל מקרה אינן חריפות ומוגבלות רק לאזור המטופל. אם עדיין יש לכם ספקות, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו.
  הגנה על העור במהלך סדרת הטיפולים להסרת קעקועים בלייזר
  - הקפידו למרוח על האזור המטופל משחה אנטיביוטית למשך עשרת הימים הראשונים.
  - שמרו על האזור לח ואל תיתנו לו להתייבש או ליצור גלד.
  - צפויה נפיחות מסוימת ושלפוחיות (בועות). אל תפוצצו או תבקעו שלפוחיות כלשהן.
  - הודיעו לרופא במקרה של חום או סימנים כלשהם לדלקת, כמו למשל נפיחות אדומה, הפרשה או כאב נוסף.
  - נקו את האזור המטופל מידי יום ע"י שטיפתו במים זורמים וייבושו בעדינות בטפיחות מגבת קלות.
  - המנעו מגרוד האזור וקילוף הגלד באם נוצר.
  - הרגישות לשמש גוברת לאחר טיפול לייזר, לכן השתמשו בתכשיר להגנה מקרינה SPA # 30 או אף גבוה יותר.
  במידה ויש לכם שאלות נוספות ופרטים נוספים שתרצו לברר נשמח לקבוע פגישת ייעוץ חינם.